Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Katowicka palma. Iskierka i hematolodzy. Policja zaprasza.

Data: 03-06-2016


Niezwykle wakacyjnie zrobiło się w stolicy naszego województwa. To za sprawą palm, które do Katowic przywiezione zostały z gliwickiej Palmiarni. Stanęły one na Rynku w ścisłym centrum miasta. Jak ten pomysł podoba się mieszkańcom?Odwiedzać zatem Katowice warto, tym bardziej, że palmy znikną pod koniec września. Jak wiadomo te egzotyczne drzewa nie lubią niskich temperatur. A klimatu śródziemnomorskiego w Katowicach na stałe raczej nie sprowadzimy.

 

W Muzeum Śląskim trwa VIII zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. 66 renomowanych lekarzy i naukowców przez dwa dni będzie debatowało nad rozwojem badań i skutecznością terapii. Konferencja ma na celu również zacieśnienie współpracy między ośrodkami z różnych krajów. Dla polskich pacjentów to ważna wiadomość, bowiem nadal wielu chorych leczy się w zagranicznych szpitalach.

W sumie w ramach wydarzenia odbędzie się 19 sesji naukowych, w tym 67 wykładów i warsztatów edukacyjnych.

 

Były strzały, pokazowe akcje i zajęcia ze zwierzętami. Szkoła Policji w Katowicach otworzyła swoje drzwi dla zwiedzających. XVII Dzień Otwarty był także okazją do poznania tajników pracy służb współpracujących z policją - GOPR-u, Służby Więziennej oraz Izby Celnej. Największe zainteresowanie zbudzali jednak sami policjanci.W takim wypadku o bezpieczeństwo naszego regionu w przyszłości możemy być chyba spokojni.


 

Katowice na 102.2FM

Włodarze Pszczyny kwestionują raport WHO dotyczący jakości powietrza. Pszczyna zajęła w nim, po Żywcu, drugie miejsce. Radni Pszczyny podjęli uchwałę w sprawie działań na rzecz poprawy powietrza. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży na terenie Polski. A co na to burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i mieszkańcy miasta.Pozostajemy w Pszczynie. W tamtejszym Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego trwają ostatnie przygotowania do Industriady. Święto szlaku zabytków techniki już 11 czerwca. O tym co w Pszczynie mówi Magda Polok. 

Bielsko-Biała na 103FM

W Studiu "Beskidy" zaprosimy na Dzień Stracha Polnego w Rudzicy. Święto wymyślił Florian Kohut - artysta-malarz znany z obrazów na których głównym bohaterem jest właśnie strach polny. Ponadto na 103FM będziemy w Strumieniu, gdzie rozpoczyna się tradycyjna impreza plenerowa: Staromiejska Wiosna.

  

Częstochowa na 98.4FM

Parada Nowoorleańska zainauguruje dziś w Częstochowie XII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – Hot Jazz Spring. Muzycy jazzowi przejdą z Placu Biegańskiego do Filharmonii Częstochowskiej. Do niedzieli koncerty i towarzyszący festiwalowi konkurs Swingujący Kruk. To na początek, a potem w "Nad Wartą Posłuchać Warto" o Festiwalu Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich „Moja mała Ojczyzna".
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów